Blog

Ako spoznám rozdiel medzi pravou kožou a umelým materiálom?

Väčšinou voľným okom nespoznáte, poctivé značenie výrobkov by pomohlo, ale nie vždy je možné spoliehať sa na to. Preto je mnoho ľudí zmätených rozdielmi medzi syntetickou a pravou kožou. Výrobcovia, predajcovia často bezostyšne ponúkajú pod názvom koža hocičo.. . Rozdiely medzi samotnými typmi usní sme popísali , tak teraz ako rozlíšime :
Lícovú pravú kožu – TOP GRAIN spoznáte na prvý pohľad. Keď zavriete oči , jemným dotykom ucítite teplo, ktoré žiadny umelý materiál nenahradí. Ucítite jemnú vôňu.

Tým, ako idú kvality typu usne dole, tieto znaky kože sa strácajú. Pribúdajú vrstvy laku, najčastejšie polyuretánového, a tak v tých nižších triedach, kde je vyrazený taký istý dezén ako na koženke, sa rozdiel hľadá veľmi ťažko. Jednoznačne pre laika možné vidieť rozdiel na reze, pri kabelkách, peňaženkách .. . V aute však takúto možnosť nemáte. Často si uvedomíte rozdiel v týchto dvoch materiáloch na vlastné oči, až keď sa používaním začnú jednotlivé časti sedačky rôzne opotrebovávať . Spredu koža, zboku koženka. A niekedy naopak, kvalitná koženka vydrží viac ako koža nízkej triedy.

zdieľajte tento článok

Ďalšie články

Čo je to koža? Useň?

Ako sa spracováva koža?

Je označenie „pravá koža“ alias „genuine leather“ zárukou kvality?